fbpx

Volební systémy a kampaně

„Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“
Tomáš Garrigue Masaryk

Přednáška je určena pro střední školy (zejména pro maturitní ročníky) a je zdarma.

Již několik let školíme studenty, aby získali představu, jakou sílu má jejich hlas a jak je důležité aktivně se zapojit do volebního procesu.

Školení je apolitické. Snažíme se spustit v mladých lidech domino efekt myšlenek, které jim pomohou uvědomit si důležitost práva a občanské odpovědnosti a demokracie. Ale nejen to…

Na přednášce, která má dvě části, zkoušíme se studenty simulovat prostředí volebního štábu, na kterém si musí vybrat vhodné komunikační nástroje a objevit chyby v několika variantách reklamy.

Volba - Matrix

• Pomáháme jim pochopit, jak fungují volby – včetně toho, jak se k výsledku dopracujeme a jak může jeden hlas mít vliv na celkový počet zastupitelů, například poslanců v parlamentu.

• Vysvětlujeme jim, jak vypadá kontrola voleb a jakou roli hrají volební komise, respektive volební komisaři, kteří dohlížejí na výsledky v daném okrsku.

• Na přednášce ukazujeme, jak konkrétně funguje reklama v politickém marketingu. Kde obvykle kandidáti dělají chyby a proč některé postupy prostě nefungují a jiné ano. Umožníme jim nahlédnout “pod pokličku” volební kampaně, s čím se volební tým potýká a co řeší. 

• Považujeme za důležité, aby studenti poznali, jak demokracie funguje. Volby jsou největším a nejmocnějším nástrojem, jak změnit svět kolem sebe. 

Chceme, aby posluchači pochopili, co s nimi dělá volební kampaň, nad čím se mají zamyslet před tím, než se rozhodnou pro konkrétní stranu nebo kandidáta. 

profile avatar
Jiří Řehák
učitel dějepisu a společenských věd na
Gymnáziu Teplice 

Spolupráce Gymnázia Teplice s panem Jaroslavem Poláčkem začala před sedmi lety a od té doby ho na základě pozitivních reakcí studentů každoročně zveme. Nejen že atraktivní multimediální formou studenty vede k pochopení volebního systému, ale výsledkem přednášky bývá často i následná účast studentů ve volebních komisích. Přidanou hodnotou je hluboká znalost prostředí celostátních volebních kampaní a profesionálně zvládnutá prezentace tématu.
 

Přednášku si můžete objednat hned teď. Kontaktujte nás. A spusťte domino efekt

Nejsme první, kteří se snažili o zvýšení volební účasti:

Views: 74