Jaroslav Poláček
Sdílejte
Napsal: Jaroslav Poláček
Dočteno? Pošlete to dál.


Kampaň Stydím se za svého premiéra, během které se sto zájemců rozhodlo premiérovi přes billboard poslat vzkaz, doposud oslovila jen na facebooku 134 tisíc lidí. Na billboardech po celém Česku se objevily i známé tváře. K akci se přidal například zpěvák (dříve Support Lesbiens, nyní Portless) Kryštof Michal nebo herec Karel Zima.
“Naší akcí jsme chtěli vyjít z bubliny na sociálních sítích a oslovit i občany, kteří politiku každodenně nesledují. To se nám povedlo. Máme ohlasy ze všech krajů a pokračujeme dál,” říká Jaroslav Poláček, majitel agentury PRodukujeme specializované na politický marketing. Agentura v billboardové kampani zaplatila grafiku i tisk a její náklady byly zhruba 40 tisíc korun. Během ledna odstartovaly nové webové stránky www.stydimse.cz, na kterých si videa se známými podporovateli dosud pustilo přes 30 tisíc lidí. “Jsme obyčejní lidi, kteří toho mají plné zuby. Jsme naštvaní občané tohoto státu, kteří každý den zažívají relativizaci lži, demagogie a říkáme si, kam tohle povede,” říká na jednom z videí zpěvák Kryštof Michal. Od druhé polovině ledna se na Facebooku a webu objevují i konkrétní vzkazy – důvody, proč se lidé zapojili do této kampaně a proč se stydí za svého premiéra. Jen v lednu o kampani vyšly dvě desítky článků a rozhovorů na českých i zahraničních serverech. Projevila o ni zájem agentura AFP, která dodává informace pro portál Yahoo nebo německou ARD. Akce Stydím se za svého premiéra bude pokračovat, a to opět nejen na sociálních sítích. V plánu jsou také viditelné plachty, které by si zájemci mohli pověsit třeba na svůj plot nebo z okna domu. Předtím však agentura nechá přezkoumat tyto aktivity Úřadem pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí kvůli možným dopadům na blížící se volby do Evropském parlamentu.Celkové náklady akce, která v násobně větším rozsahu navázala na třináct let starou kampaň proti premiéru Stanislavu Grossovi, přesáhly půl milionu korun. Na náklady přispěli a dál se skládají její podporovatelé. „Náš projekt má jasný vzkaz a také důvody. Premiér ani jeho hnutí nemají monopol na všechny občany a nejsou tu pro všechny občany, byť se nám to snaží namluvit. Vládu nebo parlament změníme ve svobodných volbách, ale mezitím nemůžeme mlčet, když vidíme, co se děje,“ dodal Jaroslav Poláček.
STAY IN THE LOOP
Funguje to takhle: Vy nám dáte email. My Vám napíšeme, až vyjde další článek.
Názor? Komentář? Nebo jste tu našli chybu? Napište.
Psal se rok 2006. Pár týdnů před volbami média zaplavily dramatické titulky: „Lidovci by se do Sněmovny nedostali!“ Nastal mazec.
O politické kampani se má mluvit. Reklama musí překvapit a zaujmout. Tento text je sám o sobě důkazem toho, že prvního cíle se koalici SPOLU (složené ze stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) podařilo dosáhnout. Ale zas tak jednoduché to není.
1. Co jsou komunální volby a kdo má právo volit? 2. Kdo může být zvolen do zastupitelstva obce? 3. Jaké jsou překážky výkonu volebního práva? 4. Jak se vytváří volební okrsky a obvody? 5. Jaké existují druhy volebních stran a jak se podává kandidátní listina? 6. Jak se hlasuje a co se děje s hlasovacími lístky? 7. Jak se zjišťují výsledky voleb a co se stane, když se objeví chyby nebo nesrovnalosti?
Zvažujete kandidovat do voleb? Pak Vás čeká spousta výzev, které jste ze začátku možná vůbec nečekali. Proto jsme sepsali praktické desatero, se kterým by měl každý kandidát počítat, když do víru kampaně vstupuje.