Studie Londýnské školy ekonomie z prosince 2025 prokázala, že AI chatboty dokáží měnit politické názory — a čím přesvědčivější argumenty používají, tím více lžou. Co to znamená pro volby 2026?
Québec vydal kodex pro používání AI v politických kampaních. Dva profesoři, čtyři pravidla, dvě strany podepsaly. Experiment s etikou uprostřed voleb.
Zuzka je dáma, která učí, jak pracovat s "Google excelem". Dělá to zadarmo a dobře. Takže dnešní díl věnuji jí, protože ukázala AI funkce v tomto tabulkové editoru a já mám takový pocit, že to je velká změna ohledně zpracování různých textových dat.
Problém není v tom, co AI dokáže. Problém je v tom, čemu lidé přestávají věřit.
Za necelé čtyři měsíce se budou konat volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Startují proto také kampaně politických stran. Jak je vidí odborníci? Volby se budou konat 3. a 4. října 2025. Podle odborníků se kampaně rozjíždí zatím pomalu a čekají nás útočné kampaně, ve kterých budou hrát významnou roli také sociální sítě.
Regulace se bortí (někde), šmírování sílí (jinde), ChatGPT si chce povídat ve studijní skupině a Amazon strká AI do ucha. Jo, červenec byl zase jeden z těch měsíců, kdy AI svět zrychlil. Pokud jste to nestihli, mrkněte, co fakt stálo za pozornost.
Zdá se, že AI z nás udělá salát. Teda z našeho mozku. Hoši z Microsoftu by asi nesouhlasili, ale jejich miliardy za CoPilota jim přebírá firma, kterou sami platí - OpenAI s chatGPT. Google škrtí zpravodajským webům kyslík už i u nás a Altman se hádá na pódiu NY Times. Vytáhněte popcorn – novinky v AI budou přepisovat budoucnost (a možná i Vaše synapse).
Těch pět nejdůležitějších bodů z konference Google I/O '25. Hologramy nejsou tím nejdůležitějším bodem.
Jaderná baterie, co vydrží 50 let bez nabíjení, si získala místo v titulku, ale ty ostatní věci možná uvidíme a pocítíme dřív. Hodně se mluvilo o tom, že AI je pro zaměstanance některých firem základ, něco jako psací stroj v letech devadesátých a nebo klávesnice dnes. Jo a v Dánsku sekli s dopisy. U nás firma Shell přestala prodávat noviny na benzínkách. Vidíte to i kolem sebe? Já každý týden žasnu.

