fbpx

On-line výuka

Představte si učitele, který první týden karantény mailem zadal úkoly pro 200 žáků, které má na starost. Logicky mu přijde 200 odpovědí, které musí roztřídit, evidovat, oznámkovat. Problém je, že dostal řadu doplňujících dotazů, které by normálně vyřídil ve třídě, ale tady se opakovaly. Pedagog tak musel odpovídat každému. Navíc se mnohdy ptali rodiče, ne děti…

Kateřina při online výuce

Zavedení online výuky se uleví učitelům, žáci a studenti budou mít jasnější rozvrh dne a poleví tlak na zavádění dalších pravidel, které souvisí s prací doma – protože i tahle schopnost se kupodivu musí naučit a je velmi náročná na vnitřní disciplínu.

Online výuka je řešení, které pomáhá všude a přecházejí na ni školy, které si to ani nedokázali představit. Protože to je jednoduché a efektivní.

V PRodukujeme pomáháme školám a učitelům udělat ten první krok – seznámíme je s možnostmi výuky online, vysvětlíme a nabídneme další zdroje informací pro tuto formu výuky. Úvodní hodinové školení pro vás děláme rádi zadarmo. Placená je až další výuka učitelů či nastavení systémů dle naší dohody.

Více o online výuce

To, jakým způsobem právě teď pracujeme s digitálními technologiemi během posledních pár týdnů, které trávíme v karanténě a po které budou uzavřeny naše školy, přinese dalekosáhlé změny. Nouze naučila Dalibora housti, nás naučila využívat online nástroje. Hybným motorem byli a jsou v první řadě nadšení učitelé a dobrovolníci. Ti v neuvěřitelném tempu nastartovali erudované podpůrné projekty pro všechny, kteří pochopili, že s emailem si vážně nevystačí. Zapojili se lidi, kteří mají zkušenosti s online domácí výukou. Vznikly nové weby, poradenská místa, help desky, které využili další pedagogové, ale také rodiče, kteří chtějí, aby online výuka jejich dětí probíhala jinak. Nikoliv tak, že dostanou velké množství domácích úkolů, které s dětmi de facto musí vypracovat oni.
Více najdete v článku napsaném pro institut TOPAZ.

Pomůžeme vám s online výukou. Napište nám. A spusťte domino efekt!